Kód: 505

Etiopie Shakisso

270 Kč
Skladem

tóny: bobulovité ovoce - květový med - makadamový ořech

výběrová káva pražená v pražské pražírně RESPEKT COFFE

Kategorie: kafe
Farmář - Haile Gebre
Producent - Shakisso
Region - Guji
Země - Etiopie
Nadmořská výška - 1800
Zpracování - Washed
Odrůda - Heirloom
 

Farmář Haile Gebre je praotec kávy z oblasti Guji a zakladatel dnes už 640 hektarové polo-zalesněné farmy Shakisso. Kávy z Shakissa jsou typickými zástupci místních káv s citrusovo-ovocným profilem a květinovým aroma. Shakisso se navíc pyšní i certifikací organic, RainForest Alliance a FairTrade. Tato káva je ideální volbou pro osvěžující letní espresso, s bobulovou aciditou, květinovými tóny a makadamovými ořechy v dochuti.

Haile Gebre pochází z rodiny malopěstitelů kávy z Yirgacheffe. Když mu bylo 10 let, rodina byla nucena opustit svůj domov i farmu a přenechat ji feudální nadvládě. Nicméně po mnoha letech se v roce 2001 Haile vrátil ke svým kávovým kořenům. Spolu s manželkou a jejich sedmi dcerami se usadil v Guji, kde zdědil kus rodinné půdy vhodné k pěstování kávy. Haile šel vždy do všeho po hlavě a s kávou tomu nebylo jinak. Nosil kávové sazenice sousedům a přesvědčoval je, že jim tato plodina změní život. V posledních patnácti letech se Guji proměnilo z průměrné pastevecké oblasti v celosvětově uznávaný kávový region. A Haile Gebre stál na počátku toho všeho!

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení